Apie psichologinį konsultavimą

STRAIPSNIAI

apie psichologinį konsultavima_emocine parama_straipsniai

Kas yra psichologinis konsultavimas? Ko galiu tikėtis?

Psichologinis konsultavimas, emocinė parama skirta žmonėms, neturintiems kliniškai apibūdinamų psichologinių sutrikimų, susiduriantiems su kasdienio gyvenimo sunkumais ir ieškantiems psichologinės pagalbos.

Psichologinis konsultavimas orientuojasi į kliniškai sveiką asmenybę, tai yra žmogų, susiduriantį su kasdienio gyvenimo sukeliamais psichologiniais sunkumais ir problemomis, pvz.  darbo iššūkiai, nepasitenkinimas darbu, pablogėję santykiai su bendradarbiais, pavaldiniais ar vadovais, bedarbystė ir pan., santuokos ir šeimos, pasitikėjimo savimi, savigarbos stoka, sunkumai priimant sprendimus, užmezgant ir palaikant tarpasmeninius santykius, įvairūs konfliktai, sunkiai sprendžiamos egzistencijos ir kitos situacijos.

Konsultantas priima klientą kaip nepakartojamą, unikalų, autonomišką individą, kuris turi teisę laisvai rinktis, kaip nori elgtis, gyventi savo gyvenimą. Geriausias savo problemų ekspertas yra kiekvienas žmogus, todėl konsultuojant skatinama prisiimti atsakomybė už savo problemų sprendimą.

Nėra dviejų vienodų klientų ir konsultavimo situacijų

Žmogiškosios problemos tik išoriškai gali atrodyti panašios, bet iš tikrųjų jos yra unikalios, nes kyla, plėtojasi, egzistuoja, žmonių skirtingų gyvenimų kontekste.

Nereikėtų tikėtis tiesioginio efekto per kiekvieną susitikimą – problemų sprendimas, kartu ir konsultavimo sėkmė panašūs į tolygiai aukštyn kylančią tiesę. Tai procesas, kuriame pastebimus pagerėjimus keičia pablogėjimai, nes norint save pakeisti, reikia daug pastangų, kurios ne visada ir ne iš karto būna sėkmingos.

Konsultavimo tikslas padėti žmogui išsiaiškinti ir suprasti tai, kas vyksta jo gyvenime ir išmokti siekti savo tikslo prasmingai, pagrįstai renkantis ir sprendžiant emocinio ir tarpasmeninio pobūdžio problemas.

Parengta pagal R.Kočiūno knygą „Psichologinis konsultavimas“

Sunkus metas? Susitikime pokalbiui.

Į viršų